15 & 16 Januari, terugreis naar Nederland

De dag van vertrek. Met enig ceremonieel draagt Ton de sleutel van de bus over aan de nieuwe chauffeur onder toeziend oog van Sander. Exact 8496 kilometer vol avonturen bracht deze Mercedes Benz ons [...]

14 Januari: Kambia, Sierra Leone

Vanochtend hebben we de bus helemaal gefikst en alle banken weer teruggeplaatst. Tijdens de reis hadden we die omgebouwd en gebruikt als bedden. Nu kan de bus weer 100% als schoolbus worden ingezet. Ook [...]

11 Januari: Gabu (Guinee-Bisssau) – Labé (Guinee)

Op zaterdag vol goede moed vertrokken vanuit Gabu. We hebben nog 800 km voor de boeg. Brood kunnen we gelukkig vanuit de bus regelen bij een mobiele bakker, dat scheelt weer tijd. De hoofdverbinding [...]

10 Januari: Bissau – Rossum – Gabu

Vanmorgen weer hotseknotsen Bissau uit. Deze hoofdstad is dus werkelijk op geen enkele manier via fatsoenlijk asfalt te bereiken. Nog even in het centrum eieren, tomaten uien en aardappelen gekocht. De eieren willen we [...]

9 Januari: Banjul – Bissau

Vanochtend hebben we nog een laatste gift overgedragen aan onze school in Serekunda: 30 liter motorolie waarmee ze de olie in de roze bus kunnen vervangen. Daarna wordt afscheid genomen van de partners die [...]

7 & 8 Januari, Rustdag Gambia

Twee dagen Gambia, die we gebruiken om de contacten aan te halen met 'onze' school in Serekunda. Dat is een grote voorstad van de hoofdstad Banjul. In 2017 hebben we daar een roze touringcar [...]

6 Januari: Dakar – Banjul

Om 7.30 uur rijden we langs het Lac Rosé. Bespaar je de moeite als je in de buurt bent, want roze is het niet en het lijkt nog het meeste op een zandwinningsplas. Nu [...]

5 Januari: Auberge Chama – Dakar

We vertrekken al voor 7 uur in het donker. Het is ongeveer 120 km naar de grens met Senegal, daar willen we zo snel mogelijk zijn. We gaan de grens over bij Diama. Drie [...]

4 Januari: Nouakchott – Auberge Chama

’s Ochtends gaan Ton, Robert en Koen op pad voor reserveonderdelen, de rest blijft bij de bus. We vinden al snel een hulpvaardige Mauritaniër, genaamd Haj en eigenaar van de campingplek Terjit Vacances, die [...]

1 Januari: Ouarzazate – Boujdour

Ouarzazate, een naam als uit het sprookje van 1001 nacht, staat wel bekend als het Hollywood van Marokko. Er zijn tientallen beroemde films opgenomen in de woestijn rondom de stad. Daar staan we op [...]

31 December: Bin el Ouidane – Ouarzazate

Vandaag wordt het een uitdagende etappe. We hebben slechts 450 kilometer gepland, maar dat is dan wel grotendeels over geitenpaadjes en gravelweggetjes, dwars door de Marokkaanse Hoge Atlas. En die is echt hoog, het [...]

30 December: Fez -Bin el Ouidane

Vanmorgen gaan we in Fez op zoek naar een bedrijfje om een gebroken zijruit van onze bus te vervangen. Dat kan pas vanaf een uur of 9, daarom rijden we eerst de stad in [...]

29 December: Algeciras – Fez

De wekker gaat om 4.45 uur. We nemen de vroege ferry van 6 uur naar Ceuta. Dat is een stukje Spanje in Marokko, een rotspunt op het Afrikaanse vasteland die nog bij Spanje hoort. [...]

28 December: Bordeax – Algeciras

De hele nacht rijden we door. Handig met drie chauffeurs: Frank, Robert en Ton. Om 4.00 uur ’s ochtends rijden we bij San Sebastian Spanje binnen. Op de hoogvlakte bij Burgos en Valladolid is [...]

27 December: Rossum – Bordeaux

Om 07:00 zijn we vertrokken uit Rossum. Na een kop koffie en krentewegge, en uitgezwaaid door familie, vrienden en bekenden rijdt de Oude Dibuzz weg uit Rossum. De eerste halte is Rotterdam, een symbolische [...]